Tai seserų Evijos (8 m.) ir Adelės (6 m.) Pasakiško portreto paveikslo „Drakonas“ (tai sutrumpintas kūrinio pavadinimas) kūrimo tęsinys. Šiame tinklaraščio įraše galite perskaityti mergaičių sukurtą pasaką.
„Drakono“ paveiksle yra dvi pelėdos. Taigi kitas mano žingsnis buvo tyrinėti šią temą – simboliką ir mano mėgstamiausių menininkų kūrinius.
Skaičiau apie pelėdos simboliką šioje svetainėje. Tačiau seserų kuriamai pasakai daug aktualumo neradau. Nepaisant to, jei kuriate meno kūrinius apie pelėdas, šis straipsnis gali būti naudingas.
Sužinojau, kad Pablo Picasso (1881-1973) buvo didelis pelėdų gerbėjas. Turbūt žinote, kad jis buvo nepaprastai produktyvus menininkas. Taip radau daugybę pelėdų paveikslų ir skulptūrų.
Joan Miro (1893-1983) taip pat yra sukūręs daug pelėdų meno kūrinių.
Žemiau pateikiami dar keli šiuolaikinių menininkų, tokių kaip Maxas Ernstas (1891-1976), Paulas Klee (1879-1940) ir Leonora Carrington (1917-2011), meno kūriniai.
Kalbant apie Pasakišką portretą – paveikslą „Drakonas“, Dorothea Tanning (1910–2012) eskizas įkvėpė Adelę ir Gabrielių perteikti kaip pelėdas, kurios vilki „paltus“. Ši metafora gali būti siejama su pelėdų priežiūra ir slaugymu drakono atžvilgiu. Prisimenant paveikslo pasakojimą, dvi pelėdos atvyko pagydyti sužeisto drakono miške.
Žemiau esančiame paveikslėlyje galite pamatyti galutinio paveikslo detales.
Pingback: Adelės ir Gabrieliaus pelėdų tapybos procesas | Pasakiškas Portretas „Degantis miškas“ | Pasakiški Portretai